Aquacare w mojej codziennej praktyce – lek. dent. Juliusz Kosewski

Kosewski Aquacare Wydarzenie

Przedstawiam wam moje dwa przypadki opracowania ubytków z użyciem piaskarki Aquacare!

Wymiana uszkodzonego wypełnienia na pow. wargowej oraz naprawa wypełnień III kl. z próchnicą wtórną, z jednoczesnym poszerzeniem zęba.

W pierwszej kolejności piaskowanie bardziej abrazyjnym tlenkiem glinu 29 µm pod ciśnieniem 4 atm, celem usunięcia większości kompozytu i poprawy adhezji szkliwa, następnie piasek Sylc® też pod ciśnieniem 4 atm, którego używam do finalnego oczyszczenia ubytków z drobniejszych resztek kompozytu czy zdemineralizowanego szkliwa, a także do usuwania płytki i osadu z powierzchni zębów bez uszkadzania zdrowego szkliwa.

*(przpis. Prod.)

Przed1
Prep1
Po1
Przed2
Prep2
Po2

Sylc® to proszek z aktywnym składnikiem NOVAMIN, który jest fosfokrzemianem sodowo-wapniowym, składającym się z pierwiastków naturalnie występujących w twardych tkankach organizmu (Ca, Na, Si, P i O).

 

*(Sylc® jest przeznaczony do profilaktycznego czyszczenia szkliwa zębów i fizycznego zamykania kanalików zębinowych w leczeniu nadwrażliwości zębów. )

Potwierdź status profesjonalisty

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niniejsza strona i prezentowane w niej treści przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów w dziedzinie wyrobów medycznych (tj. w szczególności osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi oraz ich pracowników/współpracowników), gdyż zawierają komunikaty reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy.

W celu przejścia na stronę potwierdź swój status: