Szanowni Klienci, wszystkie zamieszczone przez nas opinie pochodzą bezpośrednio od użytkowników produktów, zostały one przesłane do nas drogą elektroniczną i są przez nas weryfikowane.

Kompozyt Enamel używam od około 2 lat, szczególnie intensywnie, gdy pojawił się system BioFunction. Wprowadzenie kolorów zębinowych BD spowodował, że polubiłam ten preparat jeszcze bardziej.

Stosuje ten kompozyt głównie do całościowych przebudować zwarcia z deprogramacją, po szynoterapiach jak i w zgryzach nawykowych. Szczególne zastosowanie w moim gabinecie preparat ten ma w przypadkach ortodontycznych i protetycznych. We współpracy z ortodontami po zakończonym leczeniu, gównie stosuję ten kompozyt do odbudowy zaguzkowania, wysokości zębów i ekwilibracji po zdjęciu aparatu ortodontycznego, u młodych pacjentów, gdzie zaawansowana protetyka ze szlifowaniem zębów nie jest wskazana. 

Kompozyt ten również cieszy się ogromnym powodzeniem u pacjentów przygotowujących się do zaawansowanej protetyki, w przypadku gdzie uzębienie resztkowe jest starte i wymaga odbudowy wysokości zwarcia, zanim reszta zębów będzie odbudowywana protetycznie w nowym zwarciu. 

Stosuję również ten kompozyt w estetycznych odbudowach zębów po urazach i estetycznych licowań głównie zębów przednich

Warstwowanie, podbarwianie daje ogromną satysfakcję i możliwość dopasowania kolorystycznego do własnych zębów pacjenta. Przy tego rodzaju odbudowach bardzo chwalę sobie kolory zębinowe flow. 

Rzeczywiście jest to kompozyt, który sprawdza się i zawsze sięgam po nie w „trudnych” przypadkach.

lek. dent. Anna Gronowska

„Od paru lat używam Enamelu i choć na początku szokowała mnie cena, to praca z tym kompozytem to naprawdę bajka! Warto kupować i mieć wielką frajdę i zabawę przy wypełnieniu. Konsystencja, elastyczność wyczuwalna jest przy narzędziu, niebywale łatwo wypełnia się ubytek, a BF2 i BF3 tworza powłokę prawdziwego, naturalnego szkliwa. Pacjent nie odróżnia wypełnienia od własnego szkliwa, materiał wtapia się idealnie! Uwielbiam!

lek. dent. Marta Oronowicz

„Dzięki materiałowi Enamel przestałam się obawiać jaki będzie efekt końcowy wykonanej pracy. Dzięki idealnemu dopasowaniu ząb odbudowany jest prawie tak piękny jak prawdziwy 🙂 Zaczynam przez to chętniej proponować pacjentom odbudowy estetyczne lub korekty zgryzu w odcinku przednim! (…) Jestem na tę chwilę zachwycona imyślę, że tak zostanie!”

 

lek dent. Katarzyna Schaefer-Brzenczek

„Moje pierwsze spotkanie z Enamelem było kilkanaście lat temu – wtedy nie miałam pojęcia o jakości tego materiału. Po latach podjęłam decyzję i wypróbowaniu i… nie żałuję! (…) Uważam, że jest to materiał dla osób wymagających i dokładnych. Idealna konsystencja, super dopasowanie koloru – prace wyglądają tak, jakby wcześniej nie było ubytku. Kazdy powinien spróbować – nie pożałuje!”

lek dent. Agnieszka Majewska-Roztoczyńska

„Zakupiłam zestaw startowy i jestem zachwycona! Już wiem, że praca tym materiałem będzie moją codziennością. Materiał fantastycznie się kształtuje, kondensuje. Enamel ma świetną konsystencję. W odcinku przednim daje niesamowicie naturalne efekty. Przezierność, załamanie światła – efekt perfekcyjny. Polerowanie pozwala uzyskać niesamowicie naturalny efekt!

 

lek. dent. Joanna Chilkiewicz

Poszukiwałem materiału wysokoestetycznego, ponieważ poprzednie nie spełniały moich oczekiwań. Użyłem Enamelu po raz pierwszy w życiu, podczas zamykania diastemy. Bez przygotowania, bez opakera, bez charakteryzacjii śmiało mogę powiedzieć, że spełnił moje oczekiwania – bardzo przewidywalny, wybaczający błędy, łatwy w aplikacji i modelowaniu. A co najważniejsze – pacjenci są bardzo zadowoleni!”

lek. dent. Dariusz Machowski

„Niedawno odkryłam Enamel BioFunction. Mogę stwierdzić, że jest to jedno z najlepszych wypełnień na rynku. Dobrze się rozprowadza, zapływa w ubytku, a co najważniejsze super się poleruje! Pracując tym materiałem, bez względu czy to w odcinku przednim czy bocznym nie stwierdziłam niepowodzeń. Po prostu mam zaufanie do tego materiału!”

 

lek. dent. Iwona Kopczyńska

„Kompozyt Enamel Biofunction stosuję w swojej praktyce od dłuższego czasu. Jest on niezastąpiony w odbudowie zwarcia, daje stabilność okluzji w długim czasie. Odbudowy zębów mają doskonałą kosmetykę, praca tym materiałem to prawdziwa przyjemność!”

lek. dent. Bożena Grzywacz

„Bardzo dziękuję za otrzymany super kompozyt! Jestem bardzo zadowolona z efektów kosmetycznych odbudów. Zachwyca mnie połysk. Pacjenci są przeszczęśliwi z efektów. 
Dalej pracuję na tym, żeby przyzwyczaić się do lekko klejącej konsystencji kompozytu. Lepiej nakłada mi się go pędzelkiem niż narzędziami. 

Nie ukrywam – praca tym materiałem daje mi dużą satysfakcję.

lek. dent. Joanna Baster

„Materiał Enamel w kolorach BD1-BD4 świetnie sprawdza się w odbudowach zębów w odcinku bocznym, przy użyciu tylko jednego koloru. Super głębia, kolor, twardość. Dodatkowo idealna struktura i łatwość aplikacji i modelowania”

lek. dent. Izabella Żarnawska

„Lekarze w klinice Symbiodent bardzo często korzystają z materiału Enamel. Jest to materiał który perfekcyjnie nadaje się do odbudowy estetycznej, zarówno zębów przednich jak i bocznych. Wypełnienia wykonane przy użyciu Enamelu charakteryzują się naturalnym wyglądem, idealną kolorystyką, a co więcej lekarz ma możliwość uzyskania pięknego efektu wypolerowania.
Materiał bardzo dobrze nakłada się, modeluje i jak wcześniej wspomniano, poleruje. Po wykonaniu odbudowy pacjent nie jest w stanie dostrzec granicy między zębem a wypełnieniem
Klinika Stomatologiczna Symbiodent postrzega materiał Enamel jako najlepszy dostępny na rynku!

Paweł Piekarski / Symbiodent

„Materiały Enamel Plus HRi to najlepsze materiały do odbudowy zębów przednich jak i bocznych. Kolor i wytrzymałość najlepsza w porównaniu z innymi materiałami światłoutwardzalnymi. Stosuję go również do naprawy porcelany.

lek. dent. Ewa Brożek

„Od niedawna pracuję tym kompozytem. Jestem zachwycona jego właściwościami estetycznymi, polerowalnością a przede wszystkim zakresem możliwości odbudowy zęba w sposób zapewniający tzw. przyjemny dla oka efekt estetyczny z zachowaniem funkcjonalności.”

lek. dent. Justyna Hajduk

„Enamel BioFunction to materiał o wysokich walorach estetycznych. Bardzo łatwy i „przyjemny” w pracy. Daje doskonałe wyniki w obserwacjach kilkuletnich. Numer 1 w naszym gabinecie!

lek. dent. Przemysław Walkowiak / Eldent

„Od kilku lat jestem fanką Enamelu. Żadnym innym materiałem, którym pracowałam (Am…, As…,Cha…, Es…) nie uzyskałam tak świetnych efektów kosmetycznych. Technika pracy była na początku dość trudna ale po kursie praktycznym wiele się wyjaśniło i teraz nie mam problemów. Dziękuję za świetny materiał do odbudowy estetycznej, Wiem, że zawsze można zrobić coś lepiej, więc życzę – rozwijajcie się tak dalej! ;-)”

lek. dent. Dorota Żabińska-Konopczak

„Materiał Enamel BioFunction pięknie odtwarza naturalną barwę zębiny i szkliwa. Ponadto we właściwy sposób załamuje światło. Przyjemnie i komfortowo się nim pracuje, nie przykleja się do narzędzi. Szczerze polecam!”

lek. dent. Magdalena Sołtysiak-Zawartka

„Materiałem Enamel BioFunction pracuję już parę lat. Zaczęłam od pracy odcieniami szkliwnymi używając ich do rekonstrukcji zwarcia, odbudowy startych zębów. Na jednej wizycie trzeba odbudować kilka zębów i ten materiał nadaje się do tego doskonale. 
Nie klei się do narzędzi, natomiast bardzo łatwo adaptuje się do tkanek zęba. Jest przyjazny przy modelowaniu i daje naturalny efekt. Poza tym „pracuje” podobnie do naturalnego szkliwa. Ściera się z upływem czasu podobnie jak tkanki zęba i raczej nie odpryskuje.
Materiału zębinowego używam też do licówek kompozytowych – pacjenci są bardzo zadowoleni, materiał daje się super wypolerować do efektu „lustra”.

lek. dent. Teresa Lidzbarska

„Materiałem Enamel pracuje mi się bardzo dobrze i daje mi dużo satysfakcji, ponieważ jestem w stanie uzyskać bardzo estetyczne i wytrzymałe w czasie wypełnienia. Zadowolony pacjent to zadowolony dentysta!”

lek. dent. Magdalena Grotowska

„Od wielu lat z wielką przyjemnością stosuję kompozyty Enamel HRi, a od niedawna również Enamel BioFuncton. Kompozyty idealne do pracy artystycznej 😉 Zarówno aspekt estetyczny jak i funkcjonalny wykonanych prac jest doskonały. Wypełnienia przez wiele lat zachowują swoje właściwości dając długotrwałą satysfakcję!”

lek. dent. Anna Grabowska

„Testuję Enamel BioFunction – to mój pierwszy kontakt z tym materiałem „sam na sam” 😉 Wymiana wypełnienia po weybielaniu w siekaczu (22) na pow. wargowej. Musze przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczona – kolor dopasował się idealnie, polerowanie na szóstkę! (szczotki z włosia koziego w połączeniu z pastami Shiny dają naprawdę super efekt). Do tej pory używałam tzw. wiatraków/słoneczek. Pacjenta zadowolona, operator też :-)”

lek. dent. Ewa Grzywna

„Zamówiliśmy zestaw Enamel Biofunction ze względu na skład – Enamel jest do tego idealnym przykładem ponieważ nie zawiera żywicy Bis-GMA. Ponadto po wypolerowaniu materiał idealnie wkomponowuje się w odbudowywanego zęba.”

lek. dent. Iwona Jabłońska / Ident

„Materiał wykazuje bardzo dobre właściwości estetyczne, dobrze komponuje się ze szkliwem zęba. Konsystencja podczas nabierania jest bardziej gęsta niż innych materiałów, stąd zalecenie podgrzewania. Po aplikacji do zęba materiał uplastycznia się. Podsumowanie – materiał podczas zakładania jest z pewnością nieco trudniejszy od innych, ale efekt końcowy jest bardzo dobry i wart większego wkładu pracy!

lek. dent. Jarosław Duda

„Bardzo sceptycznie podeszłam do  Enamelu, gdy zaproponowano mi  ten materiał.  Spróbowałam.  Po krótkim czasie pracy z nim, wróciłam do swojego poprzedniego materiału. Ale okazało się, że to jednak nie to. Ponownie sięgnęłam po Enamel i obecnie pracuję na nim i nie mam zamiaru tego zmienić.  Łatwość pracy, modelowanie kształtu zęba- rewelacja. Estetyka bardzo dobra, polerowalność również. Pięknie komponuje się z tkankami zęba. Olbrzymia satysfakcja z wykonanej pracy tym materiałem. No i zadowolenie pacjentów, którzy zachwyceni wychodzą z gabinetu z nowym zębem- bezcenne. Polecam z czystym sumieniem.

lek. dent. Agnieszka Pakosz-Majewska

Są to jedyne materiały, które wykorzystuje do rehabilitacji estetycznej w odcinku przednim. Zakochałam się właściwe we wszystkim – od konsystencji, po polerowalność, której NIGDY nie uzyskałam przy pracy z innymi materiałami. W połączeniu z wiedzą i trikami uzyskanymi na kursie doktora Dawida Pisuka można w końcu cieszyć się swoją pracą.”

lek. dent. Aleksandra Kaleta

„Zrobiłem już kilka zębów i naprawdę ROBI SWOJE. Świetnie się poleruje i ma przyjemną konsystencję, nie klei się do narzędzi. Jestem mile zaskoczony.

lek. dent. Wojciech Laskowski

„Enamelu używam od niedawna, ale już od pierwszego użycia nie wyobrażam sobie pracy bez tego materiału, zwłaszcza w odcinku przednim. Pozwala uzyskać naturalny efekt i łatwiej jest sprostać oczekiwaniom pacjentów. Polecam razem z zestawem Enamel Shiny.”

lek. dent. Agata Skoczek

„Enamel… poezja wśród prozy życia z materiałami kompozytowymi. Pozwala odtworzyć harmonię i piękno. Atutem jest jego naturalność. I ta biozgodność… jak senne marzenie. I nad tym wszystkim czuwa nieoceniony Pan Łukasz Karczewski –  dowiezie brakujący kolor choćby „na wczoraj”!!!

lek. dent. Katarzyna Ziółkowska

„Od wielu lat w swoim gabinecie stosuje kompozyty Enamel, które idealnie nadają się do odbudowy estetycznej zębów przednich i odbudowy wysokości zwarcia.

Materiał po wypolerowaniu komponuje się z tkankami zęba, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

Praca z kompozytem Enamel jest czystą przyjemnością, a efekt końcowy zachwyca nie tylko lekarza, ale najważniejsze – również pacjenta.

Z czystego sumienia polecam!”

lek. dent. Kinga Gniedziejko

Zadowolenie pacjentów ,najlepszą opinią… grono powiększa się z każdym dniem pracy. Odbudowy estetyczne, podnoszenie wysokości zwarcia Enamelem wykonuję parę lat, nie wyobrażam sobie pracy innym materiałem. Jest niezawodny…przepiękna estetyka i funkcjonalność, uzyskanie naturalności i Pięknego Uśmiechu. Polecam!”

lek. dent. Halina Matysiak

To jest materiał z najwyższej półki, uwielbiam ten moment po wypolerowaniu kiedy dzieje się magia i widać ostateczny efekt. Szkolenia firmy Micerdent to nie tylko wspaniała atmosferą, ale przede wszystkim ogrom praktycznej wiedzy. Polecam!!!”

lek. dent. Maria Skwirowska

„Enamelu używam od kilku miesięcy, głównie do odbudowy zębów przednich. Po podgrzaniu ma idealną konsystencję, doceniam łatwość pracy, doskonale komponuje się z tkankami zęba. Po wypolerowaniu z użyciem past Enamel Shiny efekt jest zdumiewający.

lek. dent. Magdalena Stąpel

„Materiału Enamel BioFunction używam od kilku miesięcy. Materiał bardzo przyjemny w pracy, nie klei się do narzędzi, pięknie się poleruje, a efekt końcowy cudowny zarówno w mojej opinii jak i pacjentów :).”

lek. dent. Karolina Juszczak

Kompozyty Enamel świetne do pracy, wytrzymały materiał pięknie wtapiający się w estetyczną odbudowę ! Zdumiewający efekt pracy.

Zamówienia realizowane błyskawicznie, przemiła obsługa klienta firmy Micerdent. Polecam serdecznie.

lek. dent. Anna Kostrzewa

CZEKAMY NA WASZE OPINIE! 🙂

Chcesz podzielić się z nami swoją opinią? Wyślij nam kilka słów o kompozycie Enamel na info@micerdent.pl lub wypełnij poniższy formularz. Za każdą opinię BARDZO dziękujemy i każda jest dla nas bardzo cenna!

  Ogromnie cenne będą dla nas zdjęcia Waszych przypadków!

  Promocja!
  85,00 
  Promocja!
  45,00 960,00 
  Promocja!
  Promocja!
  125,00 353,00 
  Promocja!
  Promocja!
  20 GRAM!
  Promocja!

  Enamel Plus HRi

  Intro Shiny Set!

  1 390,00