Hp Seihin Top

Polerowanie kompozytu

Niezwykle ważne w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu końcowego jest ostateczne opracowanie i wypolerowanie wypełnień. Każdy pacjent chce mieć piękny lśniący uśmiech. Często jednak nie udaje się nawet w małym stopniu uzyskać takiego połysku jaki ma ząb naturalny. Problemem jest również naruszanie struktury powierzchni pod wpływem nacisku podczas polerowania.

Enamel Shiny to rewelacyjny system do ostatecznego opracowania i polerowania wypełnień. Nie tylko gwarantuje spektakularny połysk, ale również zachowuje naturalną strukturę powierzchni. Użycie past do polerowania Enamel Shiny zwiększa twardość wypełnień kompozytowych nawet o 10%. Podczas polerowania nie należy stosować nacisku.

System składa się z trzech past: diamentowych A i B oraz pasty C na bazie tlenku glinu. Pasty nanoszone są przy użyciu szczoteczek z włosia koziego (A i B) oraz koła filcowego (C).

Przed zastosowaniem past do polerowania należy przeprowadzić wstępne polerowanie przy użyciu diamentowej gumki ściernej Shiny.

Odbudowa materiałem Enamel Plus, polerowanie systemem Enamel Shiny

dr. Maxim Stosek

Ten sam przypadek – wypolerowany gumkami i dyskami

1

2

Rok po odbudowaniu zęba pacjent trafił do stomatologa, który zastosował do polerowania gumki i dyski ścierne. Jak widać różnica jest ogromna. Na życzenie pacjenta dr Maxim Stosek podjął się ponownego wypolerowania zęba systemem Enamel Shiny.

Gumki do polerowania

Gumka diamentowa

  • do nabłyszczania kompozytu – stosowana na niskich obrotach z lekkim naciskiem przez około 30-60 sekund
  • do kształtowania kompozytu – stosowana na niskich obrotach ze średnim lub mocnym naciskiem

Niskoabrazyjne gumki do wstępnego polerowania

Umożliwiają otrzymanie bardzo naturalnego wyglądu wypełnienia poprzez niewielką korektę struktury powierzchni uzyskanej wiertłami diamentowymi. Należy stosować przed polerowaniem pastami

Szczoteczki do polerowania

Diamentowe szczoteczki SHINY do polerowania zębów bocznych

Wyjątkowo trwałe i skuteczne szczoteczki. Nasączone w paście diamentowej Shiny. Dostępne są w trzech kształtach, dzięki czemu umożliwiają wypolerowanie każdej powierzchni. Szczoteczki można sterylizować bez obawy o utratę ich kształtu.

Szczoteczki z włosia koziego

Szczoteczki do zastosowania z pastami diamentowymi A i B. Doskonale polerują całą powierzchnię wypełnienia. Nie uszkadzają struktury. Szczoteczki są jednorazowe. Ważne jest aby stosować je nie używając nacisku.

Filce do polerowania

Delikatne dyski filcowe

Dysków filcowych należy używać do polerowania powierzchni stycznych z zastosowaniem past z systemu Enamel Shiny. Są bardzo cienkie, dzięki czemu nie uszkadzają sąsiednich zębów. Dyski są jednorazowe.

Koła filcowe

Koła filcowe polerują jedynie powierzchnie wypukłe. Wykonane są z miękkiej bawełny. Należy ich używać z zastosowaniem pasty C z systemu Enamel Shiny. Po zastosowaniu koła i aluminiowej pasty osiągamy efekt lustrzanego połysku. Jednorazowe. Ważne jest aby stosować je nie używając nacisku. Do kół dostępne jest sterylizowalne trzymadełko.