Flow Napis

Enamel HRi Flow

Dzięki współpracy laboratorium GDF Rosbach (Niemcy) oraz Micerium SPA udało się stworzyć pierwszy materiał typu Flow, zupełnie wolny od wad swoich poprzedników – Enamel HRi Flow. Dzięki najwyższym walorom wytrzymałościowym materiał przeznaczony jest:

  • do wypełnień wszystkich klas ubytków
  • do pracy w zębach bocznych i przednich
  • do cementowania licówek ceramicznych i kompozytowych o grubości do 2 mm
Flow2

Enamel HRi Flow “ONE FOR ALL” – Wielozadaniowy Flow

Enamel HRi Flow to płynny kompozyt dostępny w gamie kolorów zębinowych od UD0 do UD6. Podobnie jak w systemie dentyn UD Enamel HRi, kolor UD0 jest najjaśniejszy i stosujemy go w zębach wybielanych, natomiast UD6 to najciemniejszy kolor o ciepłej barwie, przeznaczony dla pacjentów starszych i borykających się z przebarwieniami.
Enamel HRi Flow charakteryzuje się bardzo wysoką estetyką oraz wyjątkowymi właściwościami fizycznymi. Dzięki wysokiej zawartości wypełniacza (aż 77%) flow ten jest przeznaczony do wypełnień wszystkich klas ubytków. Często jest on stosowany do uszczelniania głębokich ubytków, w celu zapobiegania powstawaniu pęcherzyków powietrza. Przy pomocy Enamel HRi Flow możemy z powodzeniem cementować licówki oraz prace protetyczne typu inlay/onlay, zarówno ceramiczne jak i kompozytowe. Należy jednak pamiętać, aby prace te nie miały grubości większej niż 2mm. Zagwarantuje to dokładne dojście światła lampy polimeryzacyjnej.

Imitacja tkanek miękkich

Warto wspomnieć, że wśród materiałów Enamel HRi Flow dostępny jest również kompozyt w kolorze różowym – idealny do imitowania tkanek miękkich. Jest on stosowany zarówno w gabinecie przez lekarzy stomatologów, jak i w laboratoriach przez techników dentystycznych.

 

Ena Flow

Farbki – kompozyty płynne z serii Enamel Plus Stain

Wśród kompozytów płynnych z serii Enamel Plus znajdują się również podbarwiacze. Zalecane do techniki „Master” farbki kompozytowe nadadzą wypełnieniom indywidualny charakter, właściwy dla danego pacjenta. Ich półpłynna konsystencja zapewnia bardzo precyzyjną aplikację. Dostępna gama kolorystyczna farbek, umożliwia wykonywanie nawet skomplikowanych charakteryzacji, typu pęknięcia, białe plamy zaburzonej mineralizacji itp.

Dostępne kolory Enamel Stain:

  • Biały
  • Jasny brąz
  • Ciemny brąz
  • Niebieski
  • Żółty
  • Pomarańczowy