Enamel Plus Hri
Enamel Hri Master Est

Odbudowa niewielkich ubytków w obrębie szkliwa należy do największych i najtrudniejszych wyzwań w stomatologii estetycznej. Enamel HRI oferuje Ci swoją pomoc – przełomową technologię, gdzie współczynnik załamania światła w materiale (1,62) jest identyczny z naturalnym szkliwem. Pod względem właściwości optycznych i estetycznych żaden inny kompozyt nie posiada nawet zbliżonych właściwości. Rezultatem są niewidoczne i bardzo naturalne wypełnienia bez widocznej granicy przejścia, bez efektu szarości, a wszystko to w oparciu o naprawdę szybką i prostą technikę pracy.

Odtwarzanie brakującego szkliwa:

Szkliwo z Enamel HRI jest idealne dla wszystkich wypełnień, które wymagają wymiany tylko warstwy szkliwa zęba u pacjenta. System szkliwny Enamel HRI ma bardzo prosty, achromatyczny wzornik kolorów (nie ma odcienia/koloru), który naśladuje naturalne szkliwo. Zmienia się jedynie jasność szkliwa:

UE1 – niska jasność (najciemniejszy)
UE2 – średnia jasność (uniwersalny)
UE3 – wysoka jasność (najjaśniejszy)

Odbudowa ubytku za pomocą zaledwie jednego odcienia szkliwa HRi

Enamel Hri 2

Przed

Enamel Hri 3

Po

Szkliwa Enamel HRI jak naturalne szkliwo, zawierają również naturalną błękitną i bursztynową opalescencję. Będą wtapiać się do istniejącej struktury szkliwa zęba w sposób naturalny bez efektu szarości.

Instrukcja

Tak jak chciała natura!

ENAMEL HRI to nano-hybrydowy materiał kompozytowy, tóry pozwala na tworzenie wypełnień łudząco podobnych do naturalnych struktur zęba. Tylko Enamel HRI imitując naturalne właściwości optyczne zęba tworzy niewidoczne wypełnienia z niewidzialną granicą przejścia. Opracowany przez znany autorytet w dziedzinie stomatologii estetycznej Prof. Lorenzo Vaniniego, jest obecnie stosowany przez czołowych klinicystów na całym świecie i jest najlepszym wyborem dla najbardziej wymagających lekarzy.

Ud 3 Strzykawki
Dr Vanini

ENA HRI został oparty na idei, badaniach i zasadach dr Lorenzo Vaniniego.

Przed

Enamel Hri 6

Prof. Lorenzo Vanini

Po

Enamel Hri 7

Enamel Plus HRI – To znaczy różnica

Kluczem do estetyki ENAMEL HRI jest opatentowany szkliwny materiał kompozytowy. Szkliwo ENAMEL HRi ma identyczny współczynnik załamania światła jak szkliwo naturalne. Ta cecha pozwala tworzyć niewidzialną granicę przejścia przy maksymalnie oszczędnej preparacji. Nie ma potrzeby maskowania przejścia przez zwiększenie preparacji tkanek, czy też zwiększania grubości nakładanych opakerów zębinowych. Szkliwo ENAMEL HRi zachowuje się identycznie jak szkliwo naturalne.

Hri Enamel2

Szkliwo ENAMEL HRI – jak ludzkie szkliwo …

Podobnie jak ludzkie szkliwo, grubsze warstwy ENAMEL HRI zwiększają efekt opakerowości. Pozwala to na przywrócenie brakującej warstwy szkliwa poprzez zastąpienie go taką samą grubością szkliwa ENAMEL HRI – bez widocznych granic przejścia oraz efektu szarości.

Enamel Hri 8

Tylko 3 odcienie szkliwa Enamel

System ENAMEL HRI zawiera tylko 3 odcienie szkliwa, nawiązujące do wieku pacjenta. Szkliwo osób młodych jest bardzo jasne [UE3 wysoka jasność]. Szkliwo pacjentów zbliżających się do wieku średniego staje się coraz ciemniejsze (UE2 średnia jasność). Proces ten trwa do momentu kiedy pacjenci są już w zaawansowanym wieku (UE1 niska jasność).

Enamel Hri 9

Zębiny ENAMEL HRI – jak ludzka zębina…

ENAMEL HRI posiada fluorescencję naturalnej zębiny. Oznacza to, że w każdym oświetleniu wykazuje się metameryzmem, czyli dopasowuje kolorystycznie do naturalnego zęba. Odcienie zębin ENAMEL HRI mają wysoką fluorescencję i stworzone zostały specjalnie do pracy ze szkliwem ENAMEL HRi, tak aby za każdym razem osiągać perfekcyjne i naturalne wypełnienia. Jeden odcień zębiny to wszystko, co jest potrzebne, aby otrzymać satysfakcjonujący rezultat. W naturalnych zębach zębina przekazuje swój odcień oraz nasycenie barwy przez pokrywającą ją warstwę szkliwa. Odbudowując ząb materiałem Enamel Plus HRI postępuje się w dokładnie taki sam sposób, dokładnie naśladując naturę.

Enamel Hri 10

Technika BASIC

Oprócz trzech odcieni szkliwa HRI, dostępnych jest dziewięć uniwersalnych odcieni zębiny, co czyni system ENAMEL HRI w pełni wystarczającym systemem do odbudowy wszelkich ubytków. Ze względu na unikalne właściwości optyczne HRI, stosując tylko jeden odcień zębiny i jeden odcień szkliwa można osiągnąć bardzo estetyczne wypełnienia.

Odbudowa za pomocą jednego odcienia zębiny i jednego odcienia szkliwa

Enamel Hri 11

Prof. Lorenzo Vanini

Enamel Hri 12

Technika MASTER

Nawet w bardzo trudnych przypadkach, kiedy estetyka odgrywa kluczową rolę Enamel sprosta wyzwaniu! Dzięki dodatkowym szkliwom, modyfikatorom barwy i farbkom uzyskasz idealne rezultaty. Trzy białe szkliwa, dwa opalizujące modyfikatory oraz sześć farbek kompozytowych to kompletny arsenał do walki w najbardziej skomplikowanych przypadkach. Najważniejsza jest jednak prostota pracy, która jest kluczowa w koncepcji systemu ENAMEL HRI.

Odbudowa za pomocą jednego odcienia zębiny i jednego odcienia szkliwa

Enamel Hri 11

Prof. Lorenzo Vanini

Enamel Hri 12

Dodatki do charakteryzacji

Chcesz nadać wypełnieniom indywidualny charakter, właściwy dla danego pacjenta? Możesz to zrobić z pomocą naszych szkliw do charakteryzacji oraz farbek kompozytowych. Oprócz trzech podstawowych odcieni szkliwnych (UE1, UE2, UE3) Enamel HRi posiada również dodatkowe szkliwa do charakteryzacji. Są one niezbędnym elementem w przypadku stosowania techniki MASTER. Za ich pomocą możesz uzyskać rewelacyjne rezultaty w nawet w trudnych przypadkach.

Dostępne są w kolorach:

 • IW – chłodny biały
 • IM – ciepły biały
 • IWS – biały uniwersalny
 • OA – opalescencyjny amber
 • OBN – opalescencyjny błękit naturalny

Do kompletu polecamy również farbki Stain Enamel. Mają one płynną konsystencję, co zapewnia precyzyjną aplikację.

Dostępne są w sześciu kolorach:

 • Biały
 • Jasny brąz
 • Ciemny brąz
 • Niebieski
 • Żółty
 • Pomarańczowy
Enamel Hri 15 (1)
Enamel Hri 16
Przejdź do sklepu
Enamel Hri 17